Nápověda

Všechny naše produkty můžete tvořit online přímo z webových stránek nebo ve aplikaci ke stažení, která je dostupná na našich stránkách.

Ne, stažený program i online aplikace jsou zcela zdarma.

Vyberte si produkt, který chcete vytvořit. Na výběr budete mít:

  • vytvořit online v prohlížeči
  • vytvořit v desktopové aplikaci 

Pod druhou možností je tlačítko ke stažení aplikace pro verzi Windows / MacOS.

Program si stáhněte do PC a nainstalujte.

Fotografie jsou v náhledech jemně rozmazané a rozostřené, jelikož se MCLAB snaží příliš nezatěžovat operační paměť Vašeho počítače. Jedná se však pouze o náhled. 

Tisk fotoproduktů je tvořen přímo z Vašich fotografií, kterou nejsou nijak upravovány. Fotoprodukt tedy bude vytištěn ve stejné kvalitě, jakou mají jednotlivé fotografie. Prosím o kontrolu výstražných vykřičníků, které upozorňují na nižší kvalitu fotografie. Rozrastrované fotografie, či fotografie ve špatné kvalitě nejsou důvodem pro reklamaci.

 

Pokud vkládáte fotky, které prošly chatovacími programy ujistěte se, že máte dostatečnou kvalitu. Tyto programy fotky automaticky komprimují do nižší kvality.

Velikost fotografie by neměla přesahovat rozlišení 2000 × 2000 pixelů. 

Tato chybová hláška se zobrazuje až během odesílání projektu k tisku. 

Pokud je Vaše fotografie příliš velká (má příliš mnoho pixelů), pak ji program nedokáže zpracovat. Pro změnu rozlišení fotografie můžete využít například program Malování, který běžně naleznete na svém počítači.

Otevřete danou fotografie v programu malování a nahoře na liště klikněte na Změnit velikost. Změňte velikost v pixelech a obrázek uložte (velikost by neměla přesahovat 2000 × 2000 pixelů).

Technologický prostor je prostor asi 1 cm od skutečného okraje stránky. Nemělo by se do něj s jistou tolerancí nic dávat. Fyzický řez papíru je s tolerancí cca 2 mm od okraje a pokud dáte vaše objekty do/nebo blízko technologického prostoru, mohou být oříznuty nebo nehezky blízko okraje.

Rady, jak správně s technologickým prostorem zacházet:

  • Pokud nechcete, aby se fotky byť jen o milimetr ořezaly, NIKDY je NEumisťujte za/blízko šrafované čáry! To platí také pro texty a fotky, na které aplikujete různé ozdobné rámečky.

 

  • Pokud je cílem vytvořit fotky, které nebudou mít žádný bílý okraj (resp. okraj s Vámi zvoleným pozadím strany), je NUTNÉ fotografie umístit ZA ŠRAFOVANÉ čáry (tedy až na samé okraje). Jinak nelze zaručit, že se okraje neobjeví. 

 

  • Technologického prostoru dbejte zejména u obálek knih. Knihařky papír zahýbají, takže by se mohlo stát, že zahnou část nadpisu nebo část obličeje na fotografii.

 

  • U fotoknih, které nemají rovný přechod stran počítejte prosím s tím, že potřebujeme prostor do vazby. Proto nedávejte důležité složky těsně k technologickému prostoru.

 

  • Chyby s ohledem na technologický prostor nelze uplatnit jako reklamace.  V případě, že si nedopatřením vytvoříte chybnou obálku, můžeme Vám vytisknout novou s poplatkem 100 Kč

Projekty kalendářů nelze duplikovat a použít znovu pro tvorbu kalendářů pro další rok, jelikož duplikace zkopíruje projekt takový jaký je a kalendária by tak pro další rok nebyla aktuální.

Voucher je poukaz na určitý produkt a nese sebou peněžitou hodnotu a leckdy i slevu. Po ověření voucheru by měla základní cena produktu být nulová, neboť se odečte částka, která byla již zaplacena. Tato částka však může být navýšena o volitelné příplatky a voucher nezahrnuje cenu za dopravu.

Slevový kód je kód na určitý produkt nebo více produktů, po jehož zadání se cena zboží poníží o slevu (procentuální nebo pevnou). Slevový kód může být i na dopravu. Slevový kód nelze zakoupit a tedy není peněžitým poukazem.